WiFi роутери з можливістю роздачі мобільного інтернету знаходять все більшу популярність, що пов'язано з поліпшенням покриття і швидкісних характеристик мобільних мереж.
На ринку присутня велика кількість моделей від різних виробників різних форм-факторів, тому для вибору підходящого девайса необхідно мати деякі знання. Ми спробуємо відповісти на найбільш часті питання наших клієнтів.
Стаціонарний або мобільний
Перше з чим необхідно визначитися - форм-фактор роутера. Якщо Ви плануєте користуватися роутером де-небудь, крім квартири або будинку - то тут все зрозуміло - вибирайте мобільний варіант, з акумулятором. Такі девайси більш компактні, але мають свої обмеження:
- невеликий радіус роздачі WiFi
- обмежені настройки маршрутизації
- найгірший, в порівнянні зі стаціонарними, рівень прийому
Якщо плануєте користуватися роутером з сім картою як основним джерелом інтернету, Ваш вибір - стаціонарні моделі. Вони мають набагато більш потужним WiFi і найбільшою швидкістю інтернету.
Мобільний роутер можна використовувати в межах однієї кімнати, через двері або стіну сигнал буде недостатній рівень для комфортного використання. Середній радіус роздачі таких пристроїв - близько 5-7 метрів метрів.
Прочитайте тест кращих стаціонарних WiFi роутерів під сім карту. Ви дізнаєтеся яка переваги і недоліки найбільш популярних пристроїв в своєму класі. Детальніше .
А може бути USB WiFi роутер?
USB роутери під сім карту найбільш компактні і найбільш дешеві пристрої з обмеженою сферою застосування. Їх доцільно використовувати в таких випадках:
- інтернет потрібен в межах однієї кімнати і є постійне джерело живлення (наприклад ноутбук)
- необхідна WiFi точка доступу в автомобілі
Для цих цілей такі девайси підходять найкращим чином, завдяки своїм габаритам і ціною. За рівнем прийому вони співвідносяться з мобільними, по потужності WiFi розміщуються під.
Нюанси вибору оператора
В Україні діє 2 стандарту мобільного інтернету GSM і CDMA. Перший представлений трьома операторами Київстар, Vodafone, Lifecell, другий - Інтертелеком.
Щоб зрозуміти, чи варто Вам використовувати Інтертелеком - погляньте на карту покриття, якщо місце Вашого проживання перебувати більш ніж в 15 км від вишки великої трійки GSM - краще вибирати роутер з підтримкою сім карт Інтертелеком. В інших випадках оптимальніше буде вибір на користь великої трійки.
Сумісність сім карт різних операторів
Сім карти операторів Київстар, Vodafone і Lifecell мають форма SIM, а Інтертелеком - R-UIM, на вигляд вони схожі, але не сумісні. Тобто якщо у Вас роутер з сім картою Інтертелеком - Ви не зможете просто вставити карту оператора GSM і користуватися інтернетом.
Є особливий тип роутерів - Мультістандартний, що працюють з обома стандартами і мають 2 роз'єми для карт операторів. Наприклад модель Sierra Netgear AC791L.
Частоти LTE
В Україні, на кінець 2020 року, діють 3 діапазону LTE:
- ban3 1800 МГц (діє переважно за містом, в невеликих селищах)
- band7 2600 МГц (використовується в містах)
- band8 900 МГц (використовується між містами, уздовж трас, в селах)
В ідеалі, Ваше пристрій повинен підтримувати всі три частоти, в такому випадку Ваш роутер зможе переключитися на найбільш актуальну, що має кращий сигнал. Особливо це важливо, якщо Ви плануєте користуватися мобільним Інтернетом не стаціонарно.
Наявність виходу з підсилюють антени
Важливий параметр, якщо роутер планується використовувати в місцях з поганим прийомом. Ми також рекомендуємо використовувати зовнішні антени навіть, якщо прийом знаходиться на достатньому рівні.
Ми порівнювали антени MIMO і звичайні і з'ясували, який приріст швидкості можуть дати антени для 4G інтернету. Детальніше .
На практиці, застосування таких антен дозволяє домогтися істотного приросту в швидкості, а також стабільності, навіть при гарному сигналі.
Якщо Ви плануєте використовувати роутер в поїздках, то можна не звертати уваги на цей параметр і придивитися до моделей, наприклад від Alcatel.