viber telegram phone1(044) 233-84-04 phone2(067) 502-51-52 phone3(050) 109-47-07 phone4(063) 233-84-04
Наш адресс:
г. Киев, м. Черниговская, ул. Попудренко, 52, оф. 203-б
График работы:
Пн-пт: 09:00 - 19:00 Суббота: 09:00 - 16:00
0

0 товаров 0 грн.

Вичерпний огляд Novatel MiFi 4082

Ціна Novatel Mi Fi 4082

Портативний маршрутизатор (роутер) з WiFi - навіщо він мені?

Це питання я поставив собі, коли мені в руки потрапив цей гаджет від фірми Novatel під маркою MiFi 4082.

Кілька років я спокійно користувався USB 3G-модемом і, здавалося, мене все влаштовувало. Так, іноді були проблеми з тим, що навіть ємна, як для недорого нетбука (Acer Aspire One), акумуляторна батарея на 4400 мА/год розряджалася раніше очікуваного терміну. Як показувала практика, на тривалість роботи помітно впливав підключений до нетбуку USB-модем, через якого час роботи від батареї падало з 6-7 годин (при підключенні до мережі WiFi) до 4-5 (з модемом).

Здавалося, змиритися з цим можна, але вимоги сучасного життя бути постійно в мережі (пошта, соціальні мережі, серфінг) змусили шукати альтернативні варіанти.

Спочатку таким рішенням став смартфон на Andriod, який може працювати в режимі точки доступу до мобільного інтернету через WiFi. Але тут питання уперся в високе енергоспоживання при підключенні до мобільного інтернету 2G і відносна дорожнеча трафіку: популярні оператори ставлять високі тарифи за мобільний інтернет, а при використанні навіть протягом години смарта в режимі точки доступу його індикатор батареї міг втратити до половини заряду.

Таким чином, до за пару годин користування таким доступом смарт міг просто вимкнутися або діяти на нерви «червоною батареєю» і спливаючими повідомленнями: «Підключіть зарядний пристрій».

З цим теж абияк мирився, але останньою краплею стало придбання недорогого китайського планшета, який не має вбудованого 3G-модема, а тільки WiFi. Поза домашнього бездротового роутера планшет перетворювався просто в читалку книг, хоча іноді все ж підключався до мережі за допомогою включення в смарте портативної точки доступу. Ну або якщо десь в громадських закладах натикався на безкоштовну точку WiFi. Але з підключенням до смарт виходило так само, як і з ноутом - швидка розрядка необхідного насамперед для голосових дзвінків пристрою і високі тарифи. Тому питання про необхідність більш зручного способу для доступу в інтернет встав дуже гостро. Перші дні експлуатації Novatel MiFi 4082 дозволили відразу задати питання: "Як я жив без тебе весь цей час?"

А тепер до суті. Зовнішній вигляд і габарити. Вперше взявши гаджет в руки, з'явилося дивне відчуття - який він компактний і навіть гарний.

Novatel 4082 Фото 2

Novatel 4082 Фото 2 & gt;

Передня панель з логотипами і дисплеєм, зробленим за технологією електронного чорнила (незвично), закрита пластиною з полірованого металу, що дає відчуття дорогого пристрою. Таке ж відчуття було в мене при користуванні колись популярного смартфона Samsung Wave.

Тут же на передній панелі розташована кнопка включення/виключення пристрою. Вона злегка втоплена в корпус, плюс сама кнопка має поглиблення - все направлено на те, щоб не було випадкового включення/вимикання. Як показала практика використання, такого жодного разу не сталося - ні в кишені джинс, ні в жіночій сумочці, ні в дорожній сумці.

Novatel 4082 Фото 2

По краю панель обведена металевою рамкою, але вже з глянцевим покриттям, що додало елемент чорного блиску пристрою. Сліди від пальців на цьому покритті практично непомітні, напевно, метал покривають іншим глянцем, відрізняється від традиційно мазкого на пластикових корпусах.

З іншого боку пристрій покрито пластиком, який називають «софт тач» (м'який дотик). Таке покриття було на колись культовому SonyEricsson К790/800. Ніяких слідів від пальців на ньому не видно, подряпин теж.

Novatel 4082 Задній вид

На бічному торці розташована кнопка фіксатора кришки відсіку з акумуляторною батареєю. Відкривається вона знизу і досить легко, для зручного захоплення пальцями на кришці з боків передбачені невеликі задирки.
Тут же - знизу, - розташований отвір для підключення зовнішньої антени.

На іншому торці пристрою розташований роз'єм microUSB для підключення до комп'ютера або зарядного пристрою, слот для карт пам'яті microSDHC (до 32 GB), кнопка автоматичного шифрування доступу до WiFi - WPS і світловий індикатор роботи пристрою. Бічний вид Novatel 4082

Решта 2 торця пристрою вільні від будь-яких кнопок і індикаторів.

Під кришкою ми бачимо фірмову Li-ion батарею з логотипом компанії-виробника пристрою - Novatel Wirleless. Ємність акумулятора становить 1500 мА/год, що порівнянно з батареєю сучасного смартфона Novatel 4082 зі знятою кришкою Під батарей розташована наклейка з інформацією про пристрій, де зазначений виробник чіпсета роутера - досить відома марка Qualcomm.

Наклейка на батареї Novatel MiFi 4082 в збільшеному вигляді

Якщо порівнювати габарити роутера зі смартфоном, то Novatel MiFi 4082 в 2 рази менше за зовнішніми габаритами (Розміри: 90 х 60 х 13,2 мм), в півтора - по вазі (роутер важить з батареєю всього 85 грам). Єдине, в чому він перевищує смарт за розмірами - в товщині. Порівняння Novatel MiFi 4082 з смартфоном
 порівняння Novatel MiFi 4082 з смартфоном Фото 2

Плоским його не назвеш, але в кишені одягу він особливо не помітний, виняток - вузькі джинси. Але таке в основному носять дівчата, а у них традиційно з собою сумка. «У сумочці він взагалі не помітний!» - такий був відгук дівчини, яка ходила з цим девайсом в університет на пари і навіть поділилася доступом в інтернет з подружками.

Для порядку ми порівняли роутер Novatel з USB 3G-модемами . Природно, за габаритами він більше своїх попередників в півтора-два рази, але по функціональності USB 3G-модеми просто з минулого десятиліття.

Порівняння Novatel MiFi 4082 з модемами
 порівняння Novatel MiFi 4082 з модемами Фото 2

Індикатор і управління

На лицьовій стороні роутера розташовується невеликий дисплей, що відображає всю необхідну інформацію. Відзначимо, що сам дисплей зроблений за технологією e-ink, яка широко застосовується в сучасних електронних книгах і популярна завдяки тому, що споживає енергію тільки коли оновлює дані на екрані - дуже мудре рішення для підвищення енергозбереження. Дисплей Novatel MiFi 4082 на лицьовій стороні

На дисплеї можна побачити поточний рівень заряду акумулятора, рівень прийому сигнал мережі, кількість підключених до роутера пристроїв. Останній пункт (кількість пристроїв) відображається точками в нижній частині. До слова, для випробування ми підключали до роутера 3 пристрої одночасно (ноут, смарт і планшет), всі вони отримували доступ в інтернет без питань.
Світловий LED-індикатор на торці працює в декількох режимах, які інформують про роботу мережевих підключень.
Зелений індикатор - пристрій підключено до мережі 3G.
Зелений індикатор блимає - пристрій підключено до мережі 3G, до нього підключені активні WiFi-клієнти.
Жовтий індикатор - пристрій не підключений (немає покриття) у мережі 3G.
Для включення роутера потрібно одноразово натиснути кнопку включення живлення, для виключення - її потрібно потримати близько секунди - дисплей при цьому згасне.
До речі, далі ми на цьому зупинимося, але зараз зазначу: в настройках роутера можна вибрати режим «невидимка», коли дисплей постійно відключений, а LED-індикатор перестає блимати.

Принцип роботи та настройки
Роутер розрахований на роботу в мережах 3G CDMA EV-DO Rev A. і 4G WiMAX 2,5 ГГц. Підключення до провайдера здійснюється шляхом прошивки пристрою оператором (в нашому випадку це був Інтертелеком, але ще можлива робота і з іншим популярним оператором - Peoplenet).
Налаштування роутера користувачем ведеться через простий і зрозумілий веб-інтерфейс.
Для цього можна підключити пристрій до комп'ютера через що йде в комплекті і стандартний сьогодні кабель USB - microUSB, або через той же WiFi.
Після підключення в адресному рядку веб-браузера потрібно ввести адресу https://settings.hotspot/ і ви потрапляєте на головну сторінку, яка ще називається Landing Page.
Тут відразу ж представлені 2 віджета (Widget): підключення по USB і WiFi девайси (Connected Devices) і швидкі посилання на налаштування (Quick Links).

Підключення Novatel MiFi 4082

Також на головній сторінці та на всіх інших вгорі постійно показані ряд індикаторів: рівень заряду батареї (показує у відсотках при наведенні на нього стрілкою миші), наявність підключеної карти пам'яті microSD, стан WiFi-адаптера, рівень сигналу мережі оператора, кнопка підключення/відключення до мобільного 3G/4G мережі.
Для отримання права змінювати налаштування необхідно ввести логін, натиснувши відповідне посилання (Login) в правому верхньому куті. За замовчуванням він стандартний для більшості сучасних роутерів - admin.
Після авторизації ви отримуєте можливість увійти в налаштування віджетів через посилання у верхньому правому ряду (Settings) або відразу в налаштування пристрою через розташований там же пункт MiFi Administration.
Home

пункт MiFi Administration Novatel MiFi 4082

Домашня сторінка адміністратора, де для ознайомлення відображаються загальні дані про поточний інтернет-з'єднанні і параметрах дійсну точку доступу по WiFi.
WiFi

Домашня сторінка адміністратора Novatel MiFi 4082

Тут 2 підпункту, перший з котрих (WiFi Status) показує інформацію про статус бездротової мережі, де можна побачити докладні дані про точку доступу та підключених до роутера клієнтських пристроях. Також тут показаний поточний пароль мережі Network Key, який можна побачити, натиснувши на посилання Display Key (на випадок якщо ви його забули).

Інший підпункт WiFi Settings дозволяє настроїти параметри підключення клієнтів WiFi до точки доступу.

Налаштування параметрів підключення клієнтів WiFi до точки доступу через WiFi Settings

Тут пропонується вибрати, яким буде профіль підключення WiFi-пристроїв до роутера: відкритий (без пароля) і закритий (з паролем), а також встановити максимальну кількість підключаються бездротових клієнтів - від 1 до 5.

При цьому можна налаштувати окремо відкритий і закритий профілі, вказавши для кожного свою назву WiFi-точки доступу (за замовчуванням всюди стоїть XFINITY 209), вибрати стандарти WiFi мережі. Залежно від тих, які підтримують ваші клієнтські пристрої, це може бути 802.1b, 802.1g або 802.1n, або їх комбінації.
Також є можливість вибрати канал передачі даних від 1 до 6, або авто, вам змінювати формат шифрування даних (Security) WPA2 Personal/PSK або WPA/WPA2 Mixed Mode.

В налаштуваннях закритого профілю обов'язково потрібно вказати пароль для доступу до роутера по WiFi (Network Key).
Окремо можна налаштувати сценарій для кнопки швидкого шифрування даних WPS, яка розміщена на корпусі модему. Її можна використовувати для підключення бездротових пристроїв без пароля шляхом натискання, або з натисканням і подальшим введенням обраного вами пін-коду.
Mobile

Налаштування закритого профілю WiFi

Підпункт Mobile Status - довідкова інформація про поточний стан інтернет-підключення через мобільну мережу (Internet Connection Summary), мережеві дані (TCP/IP) і повідомлення про помилки (Mobile log).

Підпункт Mobile Status

3G - інформація про дану технологію підключення до інтернету, докладні дані про сам 3G-модем (модель, прошивка) і сервіс поновлення (Service Updates).
4G - інформація про цей тип підключення, який у нас ще не дуже поширений, але при цьому пристрій його підтримує (хороший заділ на майбутнє).

Докладні дані про самому 3G-модем

Mobile Settings - налаштування мобільного підключення. Тут можна вибрати бажані опції підключення (Connection Options), наприклад - поставити галочку на пункті автоматичного підключення до мережі при включенні пристрою (Auto-connect enable). В опціях мережі (Network Options) вибрати режим мережі 3G, або 4G, або визначити пріоритетність однієї з них, встановити дію роутера в роумінгу (мул автоматично підключатися до дружньої мережі при відсутності рідної, чи ні).
Applications

Mobile Settings - налаштування мобільного підключення

В ньому є тільки один підпункт - File Sharing, який управляє доступом до слоту для карт microSDHC.
Якщо підключено в пристрій карті пам'яті тут показується її повний і зараз вільний обсяг, а також налаштовується доступ до записаних на неї файлів.
Поставивши галочку на пункті Enable File Sharing і підтвердивши ці зміни, натиснувши Apply, ви робите її видимою для всіх підключених до роутера пристроїв з можливістю змінювати і видаляти файли.

Доступ до даних на карті пам'яті описаний в цьому ж вікні. А саме: відкрити «Мій комп'ютер», в адресний рядок вікна ввести \\ 192.168.0.1 і натиснути Enter. В результаті у вікні з'явиться мережева папка, через яку можна отримати доступ до всіх файлів на карті пам'яті Підпункт - File Sharing

В цьому ж підпункті меню можна вибрати назву папки з картою пам'яті (за замовчуванням стоїть mifi), а також тип аутентифікації (відкритий або з необхідністю вода імені користувача та пароля, який ви встановите).
Device

Підпункт - File Sharing Фото 2

В цьому пункті меню пропонується кілька підпунктів:
Device Status - з докладною інформацією про прошивках пристрою і його програмному забезпеченні.
Тут є можливість дати команду перезавантаження роутера, скидання налаштувань мережі 3G або всього модему - на заводські установки.
Software Update - оновлення програмного забезпечення пристрою.

Power Management - настройка харчування. Прошивка роутера, наступний пункт

На цьому підпункті зупинимося детальніше, так як він дозволяє керувати найважливішою для нас завданням - регулювання часу автономної роботи пристрою.
Так, тут можна включити раніше згадуваний режим «невидимки» - Stealth Mode, коли відключається дисплей, а LED-індикатор перестає блимати під час роботи. Це рішення спрямоване як на підвищення енергозбереження, так і на те, щоб роутер не відволікав миготінням світлодіода.

Далі в Standby Mode можна встановити сценарії відключення роутера від мобільного 3G мережі в разі простою і неактивності підключених до нього WiFi-клієнтів.
Можна встановити відключення від мобільної мережі в діапазоні від 2 хвилин до 1 години неактивності клієнтів при роботі пристрою як від батареї, так і від мережі.
А в Automatic Shutdown зазначається термін, після якого роутер повністю вимкнеться - знову ж в разі бездіяльності підключених WiFi-клієнтів.
Admin Password - зміна стандартного пароля адміністратора (а він за замовчуванням admin) на будь-який інший - за вашим вибором. Зазначу, що при скиданні налаштувань на заводські повертається і пароль за замовчуванням.

Прошивка роутера - пункт Standby Mode, Admin Password - зміна стандартного пароля адміністратора

Settings - останній підпункт, який дозволяє вибрати, чи буде включений WiFi при підключенні його до комп'ютера через USB, чи включена запис помилок (Enable device log), використання простого меню (Use simple menu system). Тут же вибір мови (російської поки немає, тому найприйнятніший - англійська), установка часу, дати, метричних даних.

Досвід експлуатації
Під час тестової роботи модемом користувалися в різних умовах.
При пересуванні по місту обривів зв'язку практично не спостерігалося - до модему були підключені 2 пристрої - планшет і смартфон.
Під час поїздки між великими обласними центрами з цими ж гаджетами всю дорогу туди і назад "сёрфілі» в мережі. В результаті близько 3 годин доступу в інтернет і лише зрідка відбувалися обриви з'єднання з оператором в максимальній віддаленості від населених пунктів. Після повернення заряду батареї ще вистачило на півгодинну поїздку по місту і вже вдома його поставили на зарядку. При цьому батарея ще показувала одну з 4-х паличок.
Іншим разом роутер використовувався на двох конференціях протягом одного дня - роздавав інтернет на ноутбук з 10 ранку до 2 дні з годинною перервою на обід. Проблем з доступом не було, заряду вистачило і на зворотну дорогу в офіс.
Як уже згадувалося, в університеті девайс пропрацював весь навчальний день, в тому числі на парі з інформаційних технологій, коли до нього були підключені 3 ноутбука. По поверненню додому ще 1 паличка заряду залишалася.
Взагалі, за час тижневої тестової експлуатації роутер вимкнувся від розряду тільки один раз, та й то через те, що його з вечора забули зарядити. Але цю проблему вирішили, підключивши смартфон в режим точки доступу на півгодини.
За швидкістю доступу можна сказати одне - вона залежить від тарифних пакетів оператора і технологією CDMA (де максимальна швидкість завантаження до 3.1 Мбіт/сек) і WiMAX (до 10 Мбіт/сек).
Нижче показані результати тестування сервісу Speedtest.net з підключенням роутера до Інтертелекому.

Висновок
Novatel MiFi 4082 3G/4G WiFi - роутер від відомого виробника Novatel показав себе як надійне багатофункціональний пристрій, який дозволяє підключити до мережі інтернет до 5 клієнтів. В Україні його можна використовувати з операторами Інтертелеком і Peoplenet, що дають доступ в мережу по стандарту 3G CDMA за технологією EVDO Rev A, а в перспективі - з операторами стандарту 4G WiMAX.
Пристрій має привабливий зовнішній вигляд завдяки металевим елементам в корпусі, які, крім дизайну, покращують його надійність і відводять зайве тепло (роутер при навантаженні трохи нагрівається), з'єднання тримає стабільно, на одному заряді працює 4-5 годин.
Рекомендується як точка доступу для користувачів смартфонів, в яких встановлені сім-карти з «недружніми» тарифами на мобільний інтернет або низькошвидкісним доступом, а також з метою економії заряду клієнтських WiFi-пристроїв.
Крім цього, роутер зручний для підключення до інтернету відразу декількох пристроїв, в тому числі в поїздках, на дачі, в будинках і квартирах, де немає стаціонарного високошвидкісного доступу по мережах Ethernet.
Характеристики Novatel MiFi 4082:
Підтримувані стандарти:
CDMA 1x EV-DO Rev. A 800/1900 МГц (швидкість завантаження до 3.1 Мбіт/сек., Швидкість передачі до 1.8 Мбіт/сек.)
WiMAX 2,5 ГГц (швидкість завантаження до 10 Мбіт/сек., Швидкість передачі до 5 Мбіт/сек.)
Розміри: 90 х 60 х 13,2 мм
Вага: 85 г
Тип пристрою: мобільний 3G/4G Wi-Fi маршрутизатор (роутер)
Процесор: Qualcomm® MDM9600
WLAN:
Wi-Fi 802.11 b/g/n
шифрування WEP/WPA/WPA2
DHCP сервер
NAT/NAPT
поддежка DNS
VPN
WPS
Підключення до 5 Wi-Fi пристроїв одночасно в радіусі 10 м.
Перезаряджається Li-Ion батарея, ємністю 1500 мА/год
microUSB порт
роз'єм для підключення зовнішньої антени
підтримка карт пам'яті microSDHC до 32 GB
Комплектація:
Novatel MiFi 4082 модем, Li-ion батарея, зарядний пристрій, usb - кабель.

Купити MiFi 4082 можна тут

Купити Novatel Mi Fi 4082Узнать подробнее у специалиста-консультанта

Оставьте Ваш телефон, наш эксперт перезвонит Вам в течение 5 минут и ответит на все вопросы!

заявка2
заявка3


Популярные Роутеры
Популярные Модемы
Популярные Антенны
Корзина пуста